wbijam.pl Wsparcie Kontakt

 

Kalendarz

1674854595
Decadence 12: "Dekadencja" 00 dni 00:00:00 23.09.2020
Decadence 11: "Silnik" 00 dni 00:00:00 16.09.2020
Decadence 10: "Układ hamulcowy" 00 dni 00:00:00 09.09.2020
Decadence 05,5: "Instalacja" 00 dni 00:00:00 07.08.2020

Wiadomości dotyczące anime Deca-Dence

[anime] Odcinek dodatkowy Deca-Dence.

Przetłumaczyłem odcinek streszczający epizody 1-5 zatytułowany „Instalacja”. Warto go obejrzeć przez wzgląd na nowe sceny oraz nieco lepsze wytłumaczenie podkładu fabularnego. Zapraszam do oglądania tutaj.

Dodano: 30.09.2020

[anime] Zakończenie serii i przyszłość.

Dzisiaj, wraz z odcinkiem dwunastym, końca dobiegła pierwsza seria opartego na scenariuszu własnym autorstwa studia NUT anime, Deca-Dence. Jeśli pojawią się jakieś informacje o kontynuacji, natychmiast poinformuję Was o tym w Wiadomościach na stronie. Zachęcam również do oglądania innych tłumaczonych przeze mnie serii (wszystkie tytuły znajdziecie na dole prawego menu). Zapraszam do komentowania.

Dodano: 23.09.2020

[anime] Deca-Dence 12: „Dekadencja”.

Już w najbliższą środę, 23 września o godzinie 23:30 (16:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 12. odcinek pierwszej serii anime Deca-dence zatytułowany „Dekadencja”. „Zdeterminowany Kaburagi, by ratować Natsume i resztę ludzi uwięzionych w Deca-dence, postanawia podjąć się szalenie niebezpiecznego zadania. Dzięki podłączeniu do rdzenia fortecy chce zniszczyć pierwszego zrodzonego, a nie stworzonego gadolla, i zapobiec twardemu resetowi świata gry...” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy ze środy na czwartek. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 16.09.2020

[anime] Deca-Dence 11: „Silnik”.

Już w najbliższą środę, 16 września o godzinie 23:30 (16:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 11. odcinek pierwszej serii anime Deca-dence zatytułowany „Silnik”. „Kaburagi postanawia wykorzystać kilka lat, zanim zostanie odbudowana fabryka gadolii, na zniszczenie gry Deca-dence i obalenie Systemu. Jednak gdy dostają się do rzekomo bezpiecznych ruin starej fortecy, atakuje ich tajemnicze, ogromne stworzenie. W tym samym czasie w grze Natsume staje oko w oko z pilnującym porządku władzą...” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy ze środy na czwartek. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 09.09.2020

[anime] Deca-Dence 10: „Układ hamulcowy”.

Już w najbliższą środę, 9 września o godzinie 23:30 (16:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 10. odcinek pierwszej serii anime Deca-dence zatytułowany „Układ hamulcowy”. „Dzięki współpracy Kaburagiego oraz Natsume z cyborgami z zakładu poprawczego pod fabryką gadolii udaje się unicestwić wszystkie stwory nękające mobilną fortecę Deca-dence, a także zniszczyć reaktor, zapobiegając dalszemu ich wytwarzaniu. Jednak to dopiero początek wojny z Systemem...” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy ze środy na czwartek. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 02.09.2020

[anime] Deca-Dence 09: „Turbosprężarka”.

Już w najbliższą środę, 2 września o godzinie 23:30 (16:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 09. odcinek pierwszej serii anime Deca-dence zatytułowany „Turbosprężarka”. „Kaburagi zdobywa swój stary, pozbawiony chipa awatar, dzięki któremu będzie mógł przedostać się do fabryki gadolli. Werbuje również Natsume, które, choć jest człowiekiem, nie widnieje w systemie. W tym samym czasie w obozie rebeliantów pojawia się jednak wyłam...” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy ze środy na czwartek. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 26.08.2020

[anime] Deca-Dence 08: „Turbina”.

Już w najbliższą środę, 26 sierpnia o godzinie 23:30 (16:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 08. odcinek pierwszej serii anime Deca-dence zatytułowany „Turbina”. „Kaburagi loguje się do Deca-dence pod nową postacią i nawiązuje kontakt z Natsume. Dziewczynie udaje się poruszyć beznamiętnego cyborga do tego stopnia, iż ten planuje unicestwić wszystkie gadolle w grze poprzez zniszczenie fabryki w okolicach zakładu poprawczego...” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy ze środy na czwartek. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 19.08.2020

[anime] Deca-Dence 07: „Wał napędowy”.

Już w najbliższą środę, 19 sierpnia o godzinie 23:30 (16:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 07. odcinek pierwszej serii anime Deca-dence zatytułowany „Wał napędowy”. „Kaburagi za niesubordynację zostaje wysłany do zakładu poprawczego, gdzie ma naprawić wszystkie swoje bugi. Gdy od swojego nowego przyjaciela, Sarkozy'ego, dowiaduje się, że z więzienia nie ma ucieczki, postanawia postawić wszystko na jedną kartę i zalogować się do Deca-dence z nowego konta...” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy ze środy na czwartek. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 12.08.2020

[anime] Deca-Dence 06: „Radiator”.

Już w najbliższą środę, 12 sierpnia o godzinie 23:30 (16:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 06. odcinek pierwszej serii anime Deca-dence zatytułowany „Radiator”. „Po tym, jak Kaburagi zmienia scenariusz i pojawia się nieukończona bestia, mobilnej fortecy oraz połączonym siłom tankerów i gearów na szczęście udaje się zażegnać niebezpieczeństwo. Jednak to dopiero początek problemów. Zamiast prawdziwego pokoju Natsume dostaje w twarz kolejnym etapem z jeszcze większymi bestiami. W tym samym czasie Kabu zostaje karnie unieszkodliwiony przez przełożonego...” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy ze środy na czwartek. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 05.08.2020

[anime] Deca-Dence 05: „Mechanizm różnicowy”.

Już w najbliższą środę, 5 sierpnia o godzinie 23:30 (16:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 05. odcinek pierwszej serii anime Deca-dence zatytułowany „Mechanizm różnicowy”. „Natsume, mimo ostrzeżeń Kaburagiego, postanawia udać się na akcję, podczas której siły ludzkości mają zniszczyć Gniazdo i doprowadzić do pokoju na świecie. Jednak mężczyzna zdaje sobie sprawę, że cała operacja jest tylko kolejnym eventem w grze, który na dodatek ma się zakończyć całkowitą klęską sił atakujących. Czy były ranker zdoła ocalić lekkomyślną dziewczynę?” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy ze środy na czwartek. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 29.07.2020

[anime] Deca-Dence 04: „Transmisja”.

Już w najbliższą środę, 29 lipca o godzinie 23:30 (16:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 04. odcinek pierwszej serii anime Deca-dence zatytułowany „Transmisja”. „Gdy Natsume udaje się z Kaburagim przetestować nową protezę, dochodzi od zmasowanego ataku gadolli! W tym samym czasie ucieka zwierzak recyklera, Pipe. W pogoni za nim dziewczyna trafia na pole bitwy...” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy ze środy na czwartek. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 22.07.2020

[anime] Deca-Dence 03: „Zwrotnica”.

Już w najbliższą środę, 22 lipca o godzinie 23:30 (16:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 03. odcinek pierwszej serii anime Deca-dence zatytułowany „Zwrotnica”. „Kaburagi, były top ranker i szeregowy pracownik Firmy, postanawia sprzeciwić się Systemowi i zamiast wyeliminować buga, zacząć go szkolić i obserwować jego życie. Czym tak właściwie jest świat, w którym żyje Natsume?” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy ze środy na czwartek. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 15.07.2020

[anime] Deca-Dence 02: „Koło zębate”.

Już w najbliższą środę, 15 lipca o godzinie 23:30 (16:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 02. odcinek pierwszej serii anime Deca-dence zatytułowany „Koło zębate”. „Podczas ataku gadolli Natsume spada z Mobilnej Fortecy, jednak w ostatniej chwili zostaje ocalona przez Kaburiego, który z niewyjaśnionych przyczyn doskonale włada sprzętem wojskowym i radzi sobie w walce lepiej niż zawodowi żołnierze. Czy spotkanie gburowatego mężczyzny w średnim wieku było jej przeznaczone?” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy ze środy na czwartek. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 08.07.2020

[anime] Deca-Dence 01: „Zapłon”.

Już w środę 8 lipca o godzinie 23:30 (16:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 01. odcinek pierwszej serii anime Deca-dence zatytułowany „Zapłon”. „Minęło wiele lat, od kiedy ludzkość została doprowadzona na skraj wyginięcia przez nagłe pojawienie się nieznanych form życia zwanych gadollami. Nieliczni, którzy przeżyli, ukrywają się przed tymi tajemniczymi istotami w mierzącej 3000 metrów mobilnej fortecy zwanej Deca-dence. Mieszkańcy budowli dzielą się na dwie kategorie: gearów, którzy na co dzień walczą z gadollami, oraz nieposiadających umiejętności bojowych tankerów. Pewnego dnia Natsume, dziewczyna pragnąca zostać gearem, spotyka gburowatego mechanika, Kaburagiego...” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w nocy ze środy na czwartek. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 21.06.2020

[anime] Anime Deca-Dence.

Deca-Dence to postapokaliptyczne anime science-fiction studia NUT na podstawie scenariusza własnego. Minęło wiele lat, od kiedy ludzkość została doprowadzona na skraj wyginięcia przez nagłe pojawienie się nieznanych form życia zwanych gadollami. Nieliczni, którzy przeżyli, ukrywają się przed tymi tajemniczymi istotami w mierzącej 3000 metrów mobilnej fortecy zwanej Deca-dence. Mieszkańcy budowli dzielą się na dwie kategorie: gearów, którzy na co dzień walczą z gadollami, oraz nieposiadających umiejętności bojowych tankerów. Pewnego dnia Natsume, dziewczyna pragnąca zostać gearem, spotyka gburowatego mechanika, Kaburagiego...Na tę chwilę brak danych co do długości pierwszej serii, jednakże prawdopodobnie będzie trwała jeden sezon (12-13 odcinków). Tłumaczenie przygotuje dla Was Oozora z grupy promującej kulturę Dalekiego Wschodu, Twoja Mała Japonia.

Dodano: 20.06.2020
↑do góry
↑do góry
Szybki dostęp: pierwsza seria, openingi, endingi.
Podobne anime (nichijou): Clannad, Decadence, Fumetsu no Anata e, Kyokou Suiri, Somali to Mori no Kamisama, Suisei no Gargantia.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich udostępnianie. Można je również zablokować w ustawieniach przeglądarki. Więcej w polityce prywatności.
Twoja Mała Japonia to grupa promująca kulturę japońską w Polsce. Naszym celem jest poszerzanie dostępności japońskich anime w ojczystym języku. Podejmujemy się tłumaczenia tylko i wyłącznie serii, które z różnych powodów nie zostały wydane oficjalnie, więc nie jesteśmy konkurencją dla oficjalnych wydawców, a ich uzupełnieniem. Dlatego również serie wydane oficjalnie po polsku są ze strony systematycznie usuwane, jak chociażby Przygody Sindbada. Na stronie pojawiają się tylko i wyłącznie polskie, fanowskie wersje językowe (napisy), by nie działać na szkodę międzynarodowym wydawcom, nie publikujemy wersji angielskich ani bez napisów (rawów). Jeśli mimo tego na stronie został naruszony czyjś dobry interes, prosimy o kontakt oficjalnego przedstawiciela na e-mail podany w dziale Kontakt.